Žinių duomenų bazė

Verslas Media komandos patarimai ir atsakymai

Kaip apsaugoti svetainę nuo DDoS atakų? Kas tai?

Parašė: Gediminas

Paskutinį kartą atnaujinta: daugiau nei prieš savaitę

DDoS atakos: Didėjanti grėsmė įmonėms

Paskirstytosios atsisakymo aptarnauti atakos (angl. Distributed Denial of Service, DDoS) yra dažna ir vis sudėtingesnė kibernetinių atakų rūšis, galinti sugriauti svetaines ir sutrikdyti interneto paslaugų teikimą. DDoS atakos metu užpuolikai naudoja užkrėstų kompiuterių tinklą (vadinamą botnetu), kad užtvindytų svetainę ar serverį srautu, jį užtvindytų ir padarytų neprieinamą teisėtiems naudotojams.

DDoS atakos gali būti ypač pražūtingos mažoms įmonėms, kurios gali neturėti išteklių, kad atlaikytų ilgesnę ataką, arba techninių žinių, kad galėtų greitai sumažinti žalą.

Yra keletas būdų, kaip įmonės gali apsisaugoti nuo DDoS atakų, pavyzdžiui, naudoti debesijos pagrindu veikiančią žiniatinklio programų ugniasienę (WAF) ir riboti spartą, kad būtų filtruojamas kenkėjiškas duomenų srautas. Taip pat svarbu turėti atsako planą, jei ataka vis dėlto įvyktų, įskaitant galimybę prireikus pereiti prie statinės HTML svetainės.

Reguliarūs programinės įrangos atnaujinimai ir darbas su patikimu prieglobos paslaugų teikėju ar trečiosios šalies paslauga taip pat gali padėti sumažinti DDoS atakos riziką.

Apskritai DDoS atakos kelia rimtą grėsmę įvairaus dydžio įmonėms, todėl svarbu imtis priemonių, kad apsaugotumėte save ir savo interneto turtą. Būdami informuoti ir įgyvendindami tinkamas saugumo priemones, galite padėti užtikrinti, kad jūsų svetainė išliktų prieinama ir saugi jūsų klientams.

Štai keletas veiksmų kuriuos galite atlikti, kad apsaugotumėte savo svetainę nuo DDoS atakų:

  • Naudokite debesijos pagrindu veikiančią žiniatinklio programų ugniasienę (WAF), kuri absorbuoja DDoS atakos sukeltą srautą ir leidžia teisėtam srautui pasiekti jūsų svetainę.
  • Naudokite spartos ribojimą, kad išvengtumėte pernelyg didelio srauto iš vieno IP adreso.
  • Įjunkite apsaugą nuo DDoS tinklo lygmeniu, pavyzdžiui, per prieglobos paslaugų teikėją arba trečiosios šalies paslaugą.
  • Naudokite turinio pristatymo tinklus (CDN), kad paskirstytumėte turinį per kelis serverius, todėl užpuolikams bus sunkiau sugriauti jūsų svetainę.
  • Reguliariai atnaujinkite svetainės programinę įrangą, kad būtų ištaisytos visos saugumo spragos.
  • Turėkite atsako planą, jei jūsų svetainė būtų atakuojama, įskaitant atsargines serverių kopijas ir galimybę prireikus pereiti prie statinės HTML svetainės.
  • Laikydamiesi šios geriausios praktikos, galite apsaugoti savo svetainę nuo DDoS atakų ir kitų kibernetinių grėsmių.

Norite užduoti klausimą?

Taip pat gali būti naudinga:

Daugiau informacijos rasite:

Ar atsakėme į jūsų klausimą?

Neradote atsakymo?
- Užduokite jį tiesiai Verslas Media komandai!