Žinių duomenų bazė

Verslas Media komandos patarimai ir atsakymai

Kokios yra dažniausiai pasitaikančios svetainių saugumo spragos?

Norint apsaugoti savo verslą, organizaciją ar asmeninį buvimą internete nuo galimų grėsmių, labai svarbu užtikrinti svetainės saugumą. Dažniausiai pasitaikančios saugumo spragos yra pasenusi programinė įranga ir įskiepiai, silpni slaptažodžiai, SQL injekcija, kryžminis svetainės skriptavimas (XSS), kryžminis svetainės užklausos klastojimas (CSRF), paskirstytos atsisakymo aptarnauti atakos (DDoS), neužtikrinti ryšiai, failų įkėlimo spragos, sukčiavimo atakos ir kenkėjiška programinė įranga. Imdamiesi priemonių apsisaugoti nuo šių pažeidžiamumų ir nuolat atnaujindami naujausią geriausią saugumo praktiką, svetainių savininkai gali padėti užtikrinti savo svetainių ir jų naudotojų saugą ir saugumą.

Yra daug galimų saugumo spragų, kurios gali paveikti svetaines. Štai keletas dažniausiai pasitaikančių:

  • Pasenusi programinė įranga ir įskiepiai: Naudojant pasenusias programinės įrangos ir įskiepių versijas, jūsų svetainė gali būti pažeidžiama, nes šiose versijose gali būti žinomų pažeidžiamumų, kurie ištaisyti naujesnėse versijose.
  • Silpni slaptažodžiai: Naudodami silpnus arba lengvai atspėjamus slaptažodžius įsilaužėliai gali lengviau pasiekti jūsų svetainę.
  • SQL injekcija: SQL įsilaužimas: šio tipo atakos metu į svetainės duomenų bazę per naudotojo įvesties laukus, pvz., paieškos laukus ar prisijungimo formas, įterpiamas kenkėjiškas kodas.
  • Kryžminis svetainės skriptų naudojimas (XSS): Šio tipo atakos metu į svetainę įterpiamas kenkėjiškas kodas, kurį vėliau vykdo naudotojų naršyklės.
  • Kryžminis svetainės užklausų klastojimas (CSRF): Šio tipo atakos metu naudotojai apgaulės būdu verčiami atlikti nenumatytus veiksmus svetainėje, pavyzdžiui, pakeisti slaptažodį arba pervesti pinigus.
  • Paskirstytosios atsisakymo aptarnauti atakos (DDoS): Šių atakų metu interneto svetainė perkraunama srautu iš daugelio šaltinių, todėl ji tampa neprieinama naudotojams.
  • Neužtikrinti ryšiai: Naudojant neužšifruotus ryšius, pavyzdžiui, HTTP, o ne HTTPS, jūsų svetainė ir jos naudotojai gali būti pažeidžiami dėl duomenų perėmimo ir klastojimo.
  • Failų įkėlimo pažeidžiamumai: Jei naudotojams leidžiama įkelti failus į jūsų svetainę, gali atsirasti pažeidžiamumų, jei nesiimama tinkamų apsaugos priemonių, pvz., failų tipo ir dydžio apribojimų.
  • Sukčiavimo atakos: Šių atakų metu naudotojai apgaulės būdu priverčiami įvesti savo prisijungimo duomenis arba jautrią informaciją į suklastotus prisijungimo puslapius arba formas.
  • Kenkėjiška programinė įranga: Kenkėjiškos programos, pavyzdžiui, virusai ir išpirkos reikalaujančios programos, į svetainę gali patekti įvairiais būdais ir pakenkti svetainės ir jos naudotojų saugumui.

Žinodami apie šiuos galimus pažeidžiamumus ir imdamiesi priemonių nuo jų apsisaugoti, galite padėti užtikrinti savo svetainės saugumą. Tai gali būti geriausios saugumo praktikos įgyvendinimas, saugumo įskiepių naudojimas ir reguliarus programinės įrangos bei įskiepių atnaujinimas.

Norite užduoti klausimą?

Taip pat gali būti naudinga:

Daugiau informacijos rasite:

Ar atsakėme į jūsų klausimą?

Neradote atsakymo?
- Užduokite jį tiesiai Verslas Media komandai!