„SEO” reiškia „optimizavimas paieškos sistemoms” ir reiškia procesą, kuriuo siekiama pagerinti savo paieškos sistemą. Kitaip tariant, optimizavimas paieškos sistemoms (SEO) – tai procesas, kurio metu jūsų svetainė tampa geriau matoma paieškos rezultatuose pagal jūsų įmonei svarbius raktažodžius tokiose paieškos sistemose kaip „Google”, „Bing” ir kitose. Kuo labiau matomi jūsų puslapiai paieškos rezultatuose, tuo didesnė tikimybė, kad jūsų įmonė bus pastebėta ir pritrauks naujų ir nuolatinių klientų.
Kas yra SEO ir kaip jis veikia?
Tokiose paieškos sistemose, kaip „Google” ir „Bing”, įprasta naudoti robotus, kurie skenuoja internetą ir renka informaciją apie interneto svetaines. Naudinga įsivaizduoti rodyklę kaip didžiulę biblioteką, kurioje bibliotekininkas gali padėti rasti būtent tai, ko bet kuriuo metu ieškote.
Po to kompiuteriai, peržiūrėdami indeksą, nustato, kokia tvarka svetainės turėtų būti rodomos konkrečios užklausos paieškos rezultatuose, atsižvelgdami į šimtus reitingavimo kintamųjų arba signalų. Kadangi mūsų hipotetinis bibliotekininkas yra perskaitęs kiekvieną bibliotekoje esančią knygą, jis žino, kurioje iš jų bus pateikti atsakymai į jūsų užklausas.
Galima manyti, kad mūsų SEO sėkmės rodikliai yra naudotojo patirties dalių įgaliotiniai. Nustatydamos svetainės gebėjimą patenkinti ieškotojo reikalavimus, paieškos sistemos naudoja įvairius rodiklius.
Už organinės paieškos pozicijas paieškos sistemoms sumokėti negalima, todėl SEO specialistai turi įdėti pastangų. Mes esame čia tam, kad padėtume.
Periodinėje SEO veiksnių lentelėje parametrai suskirstyti į šešias pagrindines kategorijas ir kiekvienam iš jų suteiktas svoris, priklausomai nuo jų bendros reikšmės SEO. Pavyzdžiui, turinio kokybė ir raktinių žodžių tyrimas yra svarbūs turinio optimizavimo aspektai, o nuskaitymo galimybė ir greitis yra gyvybiškai svarbūs svetainės dizaino aspektai.
SEO periodinė lentelė dabar papildyta toksinų, kurie atitraukia dėmesį nuo rekomenduojamos praktikos, sąrašu. Kai paieškos sistemų algoritmai buvo ne tokie pažangūs, jų galėjo pakakti, kad tuo metu būtų užtikrinta aukšta pozicija. Bent jau kol kas – ir kol nesate pagauti – jie galėjo veikti.
Siekdami padėti jums sėkmingai dirbti SEO srityje, sukūrėme visiškai naują sritį „Nišos”, kurioje galite sužinoti viską, ką reikia žinoti apie vietinį SEO, naujienų / leidybos ir elektroninės prekybos SEO. Mūsų SEO periodinė lentelė gali padėti jums susipažinti su bendrąja geriausia praktika, tačiau kiekvienos iš šių nišų SEO specifika gali padėti jūsų mažai įmonei, maisto tinklaraščiui ar internetinei parduotuvei geriau pasirodyti paieškos rezultatuose.
Paieškos algoritmų paskirtis – suteikti vartotojams efektyvią ir tinkamą paieškos patirtį, pateikiant aktualų, autoritetingą turinį. Remdamiesi šiomis savybėmis, galite pagerinti savo svetainės pozicijas paieškos sistemoje.
Kokia yra SEO rinkodaros nauda?
Skaitmeninėje rinkodaroje optimizavimas paieškos sistemoms (SEO) yra esminis komponentas, nes žmonės kasmet atlieka milijardus užklausų, kurių daugelis turi komercinį tikslą. Daugelis įmonių naudoja paiešką kaip pagrindinį srauto internete šaltinį, tačiau ji gali būti naudojama ir kitoms rinkodaros pastangoms papildyti. Konkurencinį pranašumą galima įgyti padidinus savo buvimą internete ir paieškos rezultatuose užėmus aukštesnę vietą nei konkurentai.
Užuot siuntę žmones į kitas svetaines, kai jie atlieka paiešką, „Google” paieškos rezultatai per pastaruosius kelerius metus patobulėjo, todėl vartotojams suteikiama daugiau tiesioginių atsakymų ir informacijos.
Svarbu nepamiršti, kad tokios paieškos sistemos funkcijos kaip turtingi rezultatai ir žinių skydeliai gali padėti jūsų įmonei išsiskirti ir pateikti potencialiems klientams papildomos informacijos apie ją tiesiai rezultatuose.
Optimizavimas paieškos sistemoms yra visos rinkodaros ekosistemos kertinis akmuo. Kai tik išsiaiškinsite, ko ieško jūsų svetainės lankytojai, galėsite panaudoti šią informaciją visiems įvairiems savo buvimo internete aspektams tobulinti.
Daugiau informacijos ir patarimų apie paieškos sistemų optimizavimą rasite mūsų žinyno kategorijoje: Paieškos sistemų ypatumai (SEO)