SEO – tai santrumpa, reiškianti ,,optimizavimas paieškos sistemoms„. Paprastai kalbant, tai reiškia jūsų svetainės atnaujinimo procesą, siekiant padidinti jos žinomumą, kai vartotojai, naudodamiesi „Google”, „Bing” ir kitomis paieškos sistemomis ieško su jūsų verslu susijusių prekių ar paslaugų. Kuo didesnis jūsų puslapių matomumas paieškos rezultatuose, tuo didesnė tikimybė, kad sulauksite dėmesio ir pritrauksite į savo įmonę naujų ir esamų klientų.
Kaip veikia SEO?
Tokios paieškos sistemos kaip „Google” ir „Bing” naudoja robotus, kurie naršo žiniatinklį, juda iš vienos svetainės į kitą, renka informaciją apie tas svetaines ir jas indeksuoja. Įsivaizduokite indeksą kaip didelę biblioteką, kurioje bibliotekininkas gali ištraukti knygą (arba tinklalapį), kad padėtų jums rasti tai, ko ieškote.
Tada kompiuteriai, naudodami šimtus reitingavimo kriterijų arba signalų, nagrinėja indekse esančias svetaines, kad nuspręstų, kokia tvarka jos turėtų būti rodomos paieškos rezultatuose pagal tam tikrą užklausą. Mūsų bibliotekos pavyzdžiu bibliotekininkas yra perskaitęs kiekvieną bibliotekoje esančią knygą ir gali pasakyti, kurioje iš jų rasite atsakymus į savo užklausas.
Mūsų SEO sėkmės rodikliai gali būti vertinami kaip naudotojų patirties aspektų pakaitalai. Taip paieškos robotai nustato, kaip efektyviai svetainė ar tinklalapis gali suteikti ieškančiajam jo ieškomą informaciją. Google siekia teikti kokybiškiausias paslaugas, todėl siekia pirmiausia rodyti tik daugiausiai naudos teikiančius rezultatus.
Skirtingai nei mokamos paieškos reklamos (ADS), organinių paieškos sistemų rezultatų negalima nupirkti, kad gautumėte aukštesnes organinės paieškos pozicijas SEO specialistai turi įdėti pastangų, kurti kokybišką turinį ir jį optimizuoti. Pastangų kiekis priklauso nuo to, kiek pastangų yra įdėję visi kiti tos temos konkurentai. Čia mes galime padėti.
Organinis svetainės lankytojų srautas tiesiogiai ir kone labiausiai įtakoja prekių ar paslaugų pardavimus, todėl apsvarstykite kokia suma būtų optimaliausia investuoti į gerą svetainės reitingavimą.