Verslas Media

Vieno ar kelių puslapių svetainės: kada ką naudoti?

Svetainių kūrimas Kaunas wordpress svetainės
Šiame straipsnyje aptarsime šių dviejų tipų skirtumus, jų privalumus ir trūkumus bei paaiškinsime, kaip nuspręsti, kurį variantą pasirinkti.

Straipsnio temos trumpai:

Web dizainas tampa vis populiaresnis, nes paslaugų teikėjams dar niekada nebuvo taip lengva gauti naujų klientų. Žinoma, labai svarbu pasirinkti tinkamą svetainę, profesionalius kūrėjus ir ja pasirūpinti – tvarkyti patiems arba patikėti tai profesionalams.

Daugelio patikimų analitikų nuomone, interneto svetainės palaipsniui tampa viena galingiausių priemonių, padedančių jūsų prekės ženklui pasiekti reikiamą auditoriją. Tačiau net ir spalvinga svetainė, atitinkanti karščiausias tendencijas, gali būti ne pati tinkamiausia konkrečios organizacijos verslo kontekste. Net nesigilinsiu į atvejus, kai ne tik pasirenkama verslui netinkama svetainė, bet net ir ta svetainė yra neprofesionaliai sukurta, neprižiūrima, tačiau jos savininkas tikisi sulaukti lankytojų, kurie taps klientais.

Visų pirma svarbu nuspręsti, ko reikia jūsų verslui, o tada nuspręsti, kokio tipo svetainė geriausia. Yra du svetainių stiliai: „Daugelio puslapių svetainė” ir „vieno puslapio svetainė”

KAS YRA KELIŲ PUSLAPIŲ IR VIENO PUSLAPIO INTERNETINĖ SAVAITINĖ?

Prieš pradėdami šią diskusiją, pirmiausia turėtume panagrinėti „kelių puslapių” ir „vieno puslapio” svetainių sąvokas. Pirmuoju atveju meniu gali būti keli puslapiai ir polapiai, o vienintelis būdas peržiūrėti šiuos puslapius – spustelėti nuorodas ir taip keliauti po svetainėje esančią informaciją. Vieno puslapio atveju turite savo svetainę, o antrinio puslapio nukreipimo nereikia. Tai reiškia, kad visas turinys bus išdėstytas tame pačiame puslapyje „blokais”, o naudotojams tereikės slinkti žemyn ir jie nuosekliai matys visą informaciją, kurią norite perteikti savo svetainėje.

1. Vieno puslapio interneto svetainė (angl. LANDING PAGE)

Vieno puslapio svetainėje yra tik vienas HTML puslapis. Nėra jokių papildomų puslapių, pavyzdžiui, „Apie mus”, „Paslaugos”, „Darbas” ar „Susisiekite su mumis”. Vieno puslapio svetainių turinys visiškai įkeliamas į vieną puslapį, todėl naudotojo patirtis yra nepertraukiama ir vientisa. Vieno puslapio svetainės puikiai tinka tiems, kurie nori orientuotis į konkrečią auditoriją, ateinančią iš kitur, ir suteikti jai specifinę naudotojo patirtį. Lengva kontroliuoti jų elgesį svetainėje ir nukreipti juos tam tikra linkme, nereikia nerimauti, kad jie spustelės skirtingus puslapius, galbūt netinkama tvarka. Šios svetainės išdėstymas ir akiai malonus dizainas yra svarbus „Cockreya”.

2. Daugiapuslapė interneto svetainė

Daugelio puslapių svetainėje meniu yra keli puslapiai ir polapiai. Skirtingai nei vieno puslapio svetainėje, vienintelis būdas naršyti ir peržiūrėti puslapius, sukurtus daugiapusiame dizaine, yra spustelėti meniu esančias nuorodas. Daugelio puslapių dizainas puikiai tinka beveik visų tipų projektams. Vieno puslapio svetainės nekviečia naudotojų tyrinėti, o šioje – atvirkščiai. Jei jūsų auditorija yra žmogus, kuris nori sužinoti, kas esate, kokius darbus atliekate arba kiek darbų atlikote, – tuomet kelių puslapių svetainė puikiai atliks savo darbą.

KOKS SKIRTUMAS TARP VIENO IR KELIŲ PUSLAPIŲ SVETAINĖS?

Pagrindinė ypatybė yra ta, kad nukreipiamieji puslapiai yra veiksmingi rinkodarai, jie pritaikyti konkrečiai kampanijai ar pasiūlymui ir nukreipia lankytojus iš kitų skelbimų ar socialinių tinklų į vieną raginimą atlikti veiksmą. Skirtingai nei kelių puslapių svetainės, jie skirti lankytojams pritraukti, leisti jiems susipažinti su jūsų įmone, paslaugomis, prisistatyti ir suteikti jiems reikiamą informaciją. Jų tikslas – sudominti lankytoją pateikta informacija ir sukelti pasitikėjimą, taip paskatinant jį rinktis jūsų paslaugas.

Kaip pasirinkti tipą?

Jeigu jūsų verslas labai priklauso nuo to, kiek informacijos reikia klientui, kad jis jumis pasitikėtų ir jus pasirinktų, arba jei norite, kad interneto svetainė būtų klientų pritraukimo priemonė, tuomet daugiapusė interneto svetainė yra jūsų raktas. Vieno puslapio svetainė paprastai netinka elektroninei prekybai, pavyzdžiui, kelių ar daugiau produktų pardavimui arba paslaugų užsakymui. Didelėms įmonėms, kurioms reikia daug turinio rinkodarai ir dalijimuisi (pvz., tinklaraščiams), taip pat reikia naudoti tokio tipo svetaines. Mažos įmonės, kurioms reikia sutelkti dėmesį į SEO, kad pritrauktų klientų iš „Google” ir kitų paieškos sistemų, taip pat dažnai turėtų naudoti kelių puslapių svetaines, kad galėtų įkelti daugiau turinio ir įgyti SEO vertės.

Kita vertus, jei jūsų verslas susijęs su meno sritimi (pvz., fotografija ir filmų kūrimu) arba jei norite pristatyti savo organizacijos istoriją ir darbų portfelį auditorijai iš kitur, geriau rinktis vieno puslapio svetainę. Šio tipo svetainė dažnai naudojama kartu su mokamomis „Google Ads” ir kitomis reklamomis, kad būtų galima parduoti vieną produktą arba bilietą į renginį. Vieno puslapio svetainių kūrimas ir priežiūra paprastai kainuoja pigiau, todėl, jei biudžetas yra svarbiausia problema, siūlau rinktis šį tipą. Be to, vieno puslapio svetainės yra veiksmingesnės rinkodaros kampanijos ar renginio reklamos atveju, tačiau tik tuo atveju, jei jose tinkamai suderintas turinys, vaizdas ir kaina.

Ar vieno puslapio svetainės yra gera idėja (SEO)?

Vieno puslapio svetainės

Privalumai  Trūkumai:
Lengvesnė peržiūra, ypač mobiliuosiuose telefonuose.Maža tikimybė, kad atsiras „Google” paieškoje.
Greitesnis įkėlimo laikas, jei viskas tvarkojeRibota raktinių žodžių atranka.
Vieno puslapio svetaines pigiau kurti ir prižiūrėti.Mažai galimybių plėstis, talpinti turinį ir didinti lankytojų skaičių.
Didesnė lankytojų iš kitur konversija į pardavimus.Mažai vietos analizei.
 Mažai kas gali sukurti modernų, idealiai pritaikytą dizainą.

Kelių puslapių svetainių

Privalumai  Trūkumai:
Žymiai daugiau galimybių pakilti „Google” paieškos rezultatuose keliant turinį.Įrengti ir prižiūrėti reikia daugiau laiko ir kainuoja brangiau.
Daugiau galimybių plačiau papasakoti apie savo įmonę, paslaugas ir nuveiktus darbus.Be abejo, galima pasiekti greitą krovimo laiką, tačiau tam reikia daugiau pastangų ir geresnio prieglobos serverio.
Lankytojams galite pateikti daug naudingos informacijos ir sustiprinti pasitikėjimą.Svarbu tinkamai suprojektuoti meniu ir kitaip sukurti lengvą naršymą lankytojui
Gerai optimizuota svetainė sulaukia daugiau lankytojų ir didesnio susidomėjimo jūsų verslu. 

Apibendrinimas

Ar norite, kad jūsų svetainę lankytojai rastų be papildomos reklamos? Tuomet jums reikia, kad „Google” ir kitos paieškos sistemos jus gerai įvertintų! Kad tai pasiektumėte, pateikite joms kuo daugiau naudingo turinio. Net 5 ar 6 svetainės puslapių paprastai nepakanka, kad užimtų tvirtą poziciją „Google” paieškos sistemoje, o 1 ar 2 pastraipos viename puslapyje – tai tik minimumas.

TODĖL PAGRINDINIAI PRIVALUMAI IR PRIEŽASTYS

Tiek daugiapuslapės, tiek vienpuslapės svetainės turi privalumų ir trūkumų. Turėdami kelis puslapius, turite daug vietos turiniui, galite pateikti daugiau informacijos lankytojams ir „Google” paieškos sistemai, taip pat galite pritraukti naujų klientų, tačiau SEO yra daug pastangų reikalaujantis procesas. Ir atvirkščiai, turėdami vieno puslapio svetainę, vartotojui trumpai ir aiškiai pristatote produktą ar paslaugą. Efektyviai skatinate klientus iš kitų šaltinių užsiprenumeruoti, tačiau apribojate svetainės plėtrą.

VERSLAS MEDIA siūlo daugybę sprendimų, kaip pagerinti kiekvieno tipo trūkumus ir efektyviai išnaudoti svetainių galimybes. Kelių puslapių svetainėms ir SEO valdymui rekomenduojame skirti kelis puslapius. Sukursime gražią, modernią svetainę. Suderinsime visų puslapių dizainą ir pritaikysime jį jūsų verslui. O vieno puslapio blokų koncepcija gali būti naudinga derinant su antrine reklama arba pristatant paslaugą esamiems klientams. Žinome, kokios patikrintos tendencijos naudojamos šiomis dienomis ir kaip jas efektyviai panaudoti viename puslapyje. Tikiuosi, kad šis straipsnis buvo naudingas.

Taip pat rekomenduojame perskaityti:

Paieška

Kategorijos

Bendraukime

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujienas ir naujausius produktus. Būkite informuoti apie naujausius pokyčius ir specialius pasiūlymus!

Svetainių kūrimas Kaunas wordpress svetainės

Slapukai, kaip ir visose svetainėse yra svarbūs tinkamam svetainės veikimui. Mes naudojame slapukus, kad pagerintume svetainės veikimą ir stebėtume svetainės lankomumą. Norėdami sužinoti daugiau apie slapukų naudojimą, apsilankykite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse.

Pasidalinkite krepšeliu