Verslas Media

10 svarbiausių elementų esančių sėkmingose svetainėse

Svetainių kūrimas Kaunas wordpress svetainės
Kiekviena svetainė, su kuria dirbome, turi skirtingą dizainą, skirtingą būdą perteikti žinutę tiek tekstu, tiek vaizdu. Visos svetainės yra unikalios, tačiau sėkmingos svetainės paprastai atitinka tam tikras taisykles, kurias pavadinome “sėkmingos svetainės formule”.

Straipsnio temos trumpai:

Kiekviena svetainė, su kuria dirbome, turi skirtingą dizainą, skirtingą būdą perteikti žinutę tiek tekstu, tiek vaizdu. Visos svetainės yra unikalios, tačiau sėkmingos svetainės paprastai atitinka tam tikras taisykles, kurias pavadinau „sėkmingos svetainės formule”.

Todėl pateikiame TOP 10 pagrindinių elementų, kurie sukuriami sėkmingose interneto svetainėse, pritraukiančiose, išlaikančiose ir, dar svarbiau, paverčiančiose lankytojus klientais.

1. Svetainės dizainas – malonus, su lengvai suprantama informacija

Taip, dizainas yra numeris 1!  Gyvename vizualiame pasaulyje, todėl gerai atrodanti svetainė yra labai svarbi. Turime tiek daug spalvų, atspalvių, teksto šriftų ir nuotraukų bei kitų vaizdų išdėstymo galimybių. Viso to sparčiai daugėja tobulėjant technologijoms, todėl tampa vis svarbiau rinkti atsakingai. Svarbu, kad lankytojo akys nepavargtų, bet kartu ir nenuobodžiautų.

Internete yra tūkstančiai svetainių, o kitur – nesuskaičiuojama daugybė reklamų. Užtenka vieno paspaudimo, kad potencialus klientas paliktų jūsų svetainę, todėl naudotojus reikia sudominti iš karto.

Pasinaudokite tuščia erdve. Naudokitės naujausiomis dizaino tendencijomis. Neužpildykite visos svetainės tekstu ir paveikslėliais. Perkrauta” svetainė atrodo netvarkinga ir paini. Tokiame puslapyje naudotojui tenka gerokai daugiau darbo, nes jam teks parsisiųsti visą informaciją, kad rastų tai, ko jam reikia.

Nebijokite tuščios vietos savo svetainėje. Taip pat kaip ir namų svetainėje, dauguma žmonių mėgsta modernizmą ir minimalizmą ir džiaugiasi švaria, erdvia svetaine. Tas pats pasakytina ir apie svetainę – ji pritrauks lankytoją ir jis norės joje pasilikti.

Grafiniai elementai ir nuotraukos – labai svarbu, kad jie būtų aukštos kokybės. Tas pats pasakytina ir apie kitų tipų paveikslėlius. Kartais užtenka turėti gerą fotoaparatą, kad būtų galima padaryti aukštos kokybės nuotraukas. Daugeliu atvejų, norint turėti aukštos kokybės vaizdų, būtina nuotraukų redagavimo ir vaizdų kūrimo programinė įranga ir gebėjimas ja naudotis. Taip pat labai svarbu, ypač jei turite mažiau savo nuotraukų, turėti galimybę naudotis kitų pasaulio fotografų padarytomis nuotraukomis. Svarbu nepamiršti, kad norint jas skelbti, reikia turėti leidimą. Rekomenduojama pasisamdyti dizainerį, kad būtų galima pasirinkti skoningą variantą. Patyręs dizaineris žinos, kokie vaizdai ir tekstas puikiai tiks, derės prie jų ir žmones pritrauks, o ne atstums.

2. Sklandus svetainės veikimas

Šį punktą taip pat norėčiau paminėti kaip vieną iš pirmųjų. Sklandi klientų patirtis jūsų svetainėje yra labai svarbi – ne tik tam, kad klientas išliktų susidomėjęs, bet ir tam, kad įgytų pasitikėjimą jūsų paslaugomis.

Tai tapo labai svarbu ir „Google” sistemai. Ji sprendžia, ar verta rodyti jūsų puslapį didžiausioje pasaulyje paieškos duomenų bazėje, kurioje daugiausia klientų ieško paslaugų.

Šių metų pradžioje (gegužės 28 d.) „Google” paskelbė, kad į savo paieškos algoritmo reitingavimo signalus įtrauks svarbų papildymą.

Atnaujinimas, vadinamas „puslapio patirties atnaujinimu„, „Google” pradės veikti nuo 2021 m. – ir turės didelę įtaką visų svetainių paieškos rezultatams. Sklandus svetainės veikimas „Google” yra labai svarbus. Apie 99 % svarbių atnaujinimų iš anksto nepranešama. Apie šį atnaujinimą buvo paskelbta gana anksti, aiškiai nurodant, kas bus atnaujinta, ir netgi aiškiai parodant, kas bus atnaujinta.

Pažvelkime į atnaujinimą „Google” žodžiais:

„Nors puslapio patirtis yra svarbi, „Google” vis tiek siekia reitinguoti puslapius su geriausia informacija, net jei puslapio patirtis nėra pakankamai gera. Puiki puslapio patirtis nėra pamirštama, kai turite puikų puslapio turinį. Tačiau tais atvejais, kai yra daug panašios svarbos puslapių, puslapio patirtis gali būti svarbesnė matomumui paieškoje.”

3. PAGRINDINIS PUSLAPIS, KURIAMAS TIKRAI PRISIMINTI

Kai lankytojai ateina į jūsų svetainę, jie paprastai pradeda nuo pagrindinio puslapio. Tai didžiausia galimybė pasakyti jiems, ką norite, kad jie apie jus žinotų – išnaudokite ją tikslingai!

Svarbiausia atsakymus į šiuos klausimus perteikti įdomiai – kas jūs esate? Ką veikiate ir kaip tai darote? Kokią naudą, vertę siūlote?

Klientui užtenka vos sekundės, kad naršytų jūsų pagrindiniame puslapyje ieškodamas svarbios informacijos ir nuspręstų išeiti nepamatęs to, ko ieškojo. Tai reiškia, kad turite labai mažai laiko patraukti jų dėmesį, papasakoti, kas esate ir kodėl jie turėtų atidžiau pasidomėti jūsų įmone.

Kai kas nors užsuka į jūsų pagrindinį puslapį, turite galimybę užmegzti ryšį. Žmonės yra įpratę labai greitai rasti informaciją arba išeiti ir rasti jos kitur, o dabar internete yra beveik 2 mlrd. svetainių, todėl labai svarbu iš karto atsakyti į tris minėtus klausimus.

Aiškiai perteikta informacija yra tada, kai tinkamai panaudotas tekstas ir tuščia erdvė. Jei jūsų pradinis puslapis bus švarus ir neperkrautas, svarbi informacija apie jūsų verslą išsiskirs ir jūsų žinutė bus aiški.

4. KONTAKTINĖ INFORMACIJA PRIEINAMA PER SEKUNDĘ.

Potencialus klientas rado jūsų svetainę, jam ji patiko tiek, kad norėtų joje pasilikti, o jūsų pagrindinio puslapio žinutė aiškiai parodo, kad esate tinkamas klientas. Dabar pasirūpinkite, kad klientui būtų lengva su jumis susisiekti. Tai labai svarbu! Tyrimai parodė, kad jei kontaktinė informacija nėra lengvai prieinama, 44 % svetainės lankytojų ją palieka, o iš visų susidomėjusių lankytojų 64 % nori matyti jūsų kontaktinę informaciją iš karto, kai tik sudominsite juos savo paslaugomis.

Šiuo metu klientai turi daugybę galimybių susisiekti su paslaugų teikėjais, todėl geriausia pasiūlyti kelis pasirinkimus, kad lankytojas galėtų pasirinkti tai, kas jam labiausiai tinka.

Tipas: Aiškiai ir dažnai rodykite savo telefono numerį, el. pašto adresą ir kontaktinę formą!

Taigi jei kas nors peržiūrėjo jūsų svetainę ir nusprendė susisiekti, neverskite jo dar kartą apsilankyti pagrindiniame puslapyje, kad sužinotų, kaip tai padaryti! Lengvai galite juos prarasti ilgoje kelionėje į kontaktų skiltį.

Daugeliu atvejų kontaktinė informacija turėtų būti pateikiama kiekviename puslapyje. Geras būdas tai padaryti – naudoti antraštes ir poraštes. Švarios ir aiškios antraštės ir poraštės tikrai neužgriozdins jūsų svetainės ir yra puikus būdas išlaikyti svarbią informaciją visada prieinamą.

5. Įdomus puslapis „APIE MUS”

Pasiimkite rašiklį ir užsirašykite: jūsų puslapis „Apie mus” yra labai svarbus. Kaip ir kontaktinę informaciją, 52 % lankytojų nori bent kartą pagrindiniame puslapyje pamatyti informaciją apie jus – kas jūs esate.

Jame turėtų būti įdomiai perteikta jūsų istorija, todėl kurdami tekstą ir parinkdami nuotraukas šiam puslapiui turėtumėte gerai pagalvoti. Jis turėtų būti asmeniškas, įtikinamas ir tikrai šiuolaikiškas – niekas nenori matyti neryškios jūsų atostogų nuotraukos, darytos prieš dešimt metų mygtukiniu telefonu.

Nepriklausomai nuo to, ar esate vieno žmogaus įmonė, ar turite dešimtis darbuotojų, nemanykite, kad niekas nenori apie jus sužinoti prieš pasirinkdamas jus kaip patikimą tiekėją – nes nori.

Pagal svetainių lankytojų analizės duomenis, puslapis „Apie mus” paprastai yra vienas iš labiausiai lankomų sėkmingos svetainės puslapių!

Apie tai, kaip parašyti tinkamą šio puslapio tekstą, perteikiantį svarbiausią informaciją, bet neakivaizdžiai neigiamą, plačiau parašysime kituose straipsniuose.

Taip pat turėdami esamą puslapį „Apie mus”, kuris sudomina potencialius klientus ir pateikia jūsų autentišką istoriją, dažnai jame lankykitės ir prireikus jį atnaujinkite.

Jeigu jums sunku rašyti apie save, o tai labai dažna problema, paprašykite draugo ar kolegos, kad tai padarytų už jus. Galbūt nustebsite, ką įdomaus jie gali pasakyti. Naudodamiesi atsiliepimais, redaguokite ir papildykite aprašymą, kad jis būtų nuoširdus ir atspindėtų jūsų charakterį.

6. Garsus ir aiškus raginimas veikti! (angl. ,,CALL TO ACTION – CTA”)

Jei potencialus klientas jus rado ir apžiūrėjo jūsų svetainę, ką norėtumėte, kad jis darytų toliau? Jums tai gali atrodyti akivaizdu, bet nemanykite, kad tai akivaizdu žmogui, žiūrinčiam į jūsų pagrindinį puslapį.

Norite padidinti pardavimus? Tuomet naudokite aiškų raginimą imtis veiksmų! Pateikite nuorodas ir informaciją apie išpardavimus ir akcijas, kuriomis klientai turėtų pasinaudoti dabar, paskatinkite juos paskambinti, užsiregistruoti arba užpildyti kontaktinę formą. Net jei jie persigalvos, turėsite jų kontaktinius duomenis, kad galėtumėte pasiūlyti nuolaidą ar daugiau informacijos.

Jūsų svetainės lankytojai turi prieš akis didžiulį kiekį informacijos ir reklamos, tad kodėl gi nepadarius taip, kad kitas žingsnis jiems būtų kuo aiškesnis ir paprastesnis? Dažnai raginimai atlikti veiksmus peržiūrimi greičiau nei per 4 sekundes.

Sėkmingoje svetainėje naudojami įdomūs ir aiškūs raginimai imtis veiksmų, todėl lankytojus lengva greitai paversti klientais.

7. ĮGYVENDINKITE SEO (paieškos variklių optimizavimo) galią

Dizainas ir turinys yra esminiai sėkmingos svetainės elementai, tačiau jei niekas jos iš tikrųjų nemato, visas grožis prarandamas ir lieka dulkėti.

93 % interneto sesijų prasideda paieškos sistemose, todėl jei norite, kad jūsų svetainė būtų matoma tokiose paieškos sistemose, kaip „Google”, „Bing” ir kitos, jūsų svetainė turi būti pritaikyta ir optimizuota paieškos sistemoms.

SEO nėra toks lengvai pastebimas kaip nušlifuotas pradinis puslapis ar puikus logotipas, tačiau jis tikrai nėra mažiau svarbus.

Taigi ką daryti, kad gautumėte šią stebuklingą paieškos sistemą? Geriausias būdas padidinti SEO – įsitikinti, kad jūsų turinys ir vaizdai atitinka svetainės raktažodžius, meta duomenis ir H1 bei H2 žymas.

Kiekvienam puslapiui turite parinkti tinkamus raktažodžius, nes galbūt jūsų svetainėje yra informatyvaus teksto, tačiau greičiausiai minite frazes, kurios paieškos metu bus rastos rečiau nei tų pačių žodžių sinonimai, ir prarasite daug potencialių lankytojų.

Kiekviename jūsų svetainės puslapyje turėtų būti raktažodis, kuris yra pagrindinė puslapio žinutė (pvz., vestuvių fotografavimas dronu, el. paspirtukų nuoma, namų valymas ir t. t.), o turinys turėtų palaikyti šią žinutę. Tai gali būti labai apgaulinga ir varginanti patirtis, todėl rekomenduojame samdyti SEO specialistą, kuris ne tik pritaikys jūsų tekstus, bet ir optimizuos visus vaizdus bei žymėjimą jūsų svetainėje.

Jeigu jūsų svetainė sukurta naudojant „WordPress”, ją tikrai lengva sutvarkyti, nes ši sistema turi specialias programas, kurios ne tik nurodo, kaip optimizuoti puslapį, bet ir pateikia rekomendacijas, kaip padidinti SEO vertę.

8. PAIEŠKOS INDEKSAVIMAS.

Taip pat kaip ir SEO, tai yra „nematomas” žingsnis, tačiau jis būtinas, jei norite, kad jūsų svetainė būtų randama.

Per dažnai pas mus ateina klientai, turintys jau veikiančią, „gyvą” svetainę, kuri niekada nebuvo pateikta indeksuoti jokiai paieškos sistemai. Jie stebisi, kodėl nesulaukia lankytojų.

Tai vienas iš paskutinių žingsnių, tačiau būtinas, nes jei nepasisveikinsite ir nepasakysite paieškos sistemoms, kad jau egzistuojate, joms bus daug sunkiau jus rasti.

9. Svetainės saugumas ir lankytojų pasitikėjimas

Ką pirmiausia darote, kai užsukate į naują svetainę? Jei esate kaip ir dauguma žmonių internete, tikriausiai atliksite greitą patikrinimą, kad įsitikintumėte, jog puslapis yra patikimas ir tai nėra sukčiai, nes jei taip, kam gaišti laiką jį skaitant?

Šį punktą padalysiu į dvi dalis:

  1. Saugumo patikra lankytojo akimis. Pasirūpinkite, kad turinys būtų tvarkingas ir be gramatinių klaidų, dizainas turi būti nuoseklus, o kiekviename puslapyje turi būti pateikta svarbi informacija ir nuorodos, apie kurias rašėme ankstesniuose skyriuose.

  2. SSL sertifikatas. Šiais laikais interneto vartotojus nuo kenkėjiškų svetainių paprastai automatiškai saugo jų interneto naršyklės, todėl svarbu įsitikinti, kad jūsų svetainė yra užšifruota ir iššifruota, kad lankytojas žinotų, jog visa jo matoma ir gaunama informacija yra saugi.
Šie sertifikatai informuoja klientą, kad sertifikato išdavimo metu lankomos svetainės atstovas sertifikavimo įstaigai įrodė nuosavybės teisę.

Svetaines, neturinčias šio sertifikato, iš karto atpažįsta žiniatinklio naršyklė ir lankytojui parodo informaciją:

Antra, saugios svetainės su SSL sertifikatu rodomos taip:

Taip pat svetainės adresas prasideda saugia žyma https://

Visa tai nuramina klientus ir leidžia jiems jaustis saugiai jūsų svetainėje, todėl jie gali pasitikėti jūsų paslaugomis.

Tai taip pat yra labai svarbu užimant pozicijas tokiose paieškos sistemose kaip „Google”.

10. Sukurkite savo interneto svetainę, pritaikytą visiems įrenginiams (angl. ,,RESPONSIVE DESIGN”)

Per pastarąjį dešimtmetį patobulėjo ir paplito mobilieji telefonai, taip pat daugybė planšetinių kompiuterių, ir kai kurie iš mūsų dabar jais naudojasi net dažniau nei kompiuteriais naršydami internete. Visų prietaisų ekranai labai skiriasi, juose galima matyti skirtingą teksto kiekį, nuotraukų dydžius ir temas.

Tam, kad pasiektumėte daugiau klientų ir pretenduotumėte į gerą SEO reitingą, įsitikinkite, kad jūsų svetainė puikiai suderinama su planšetiniais kompiuteriais, mobiliaisiais telefonais, stacionariaisiais ir nešiojamaisiais kompiuteriais ar net didelio ekrano televizoriumi. Jūsų svetainė turėtų būti jautri, kad automatiškai prisitaikytų prie lankytojo įrenginio.

Dėkojame, kad perskaitėte! Ar šis straipsnis jums buvo naudingas? Pasidalykite juo su draugais.

Taip pat rekomenduojame perskaityti:

Paieška

Kategorijos

Bendraukime

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujienas ir naujausius produktus. Būkite informuoti apie naujausius pokyčius ir specialius pasiūlymus!

Svetainių kūrimas Kaunas wordpress svetainės

Slapukai, kaip ir visose svetainėse yra svarbūs tinkamam svetainės veikimui. Mes naudojame slapukus, kad pagerintume svetainės veikimą ir stebėtume svetainės lankomumą. Norėdami sužinoti daugiau apie slapukų naudojimą, apsilankykite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse.

Pasidalinkite krepšeliu